sadsad x
asdasd

Halıdaki Lekeler Nasıl Çıkarılır?

25 Ağustos 2022
Halıdaki Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Halıdaki Kurumuş Boya Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Küçük bir kapta Sıcak su ile çamaşır deterjanı karışımı hazırlayarak bu karışımı kurumuş boya lekesinin üzerine dökün ve 5-6 dakika kadar bekleyin. Karışımla yumuşayan kurumuş boya lekesini keskin olmayan bir spatula ile kazıyın. Lekeyi tamamen çıkarana kadar bu yöntemi izleyerek sonrasında ıslak bir bezle durulama ve tampon hareketlerle kurulama yaparak lekeden kurtulabilirsiniz.

Halıdaki Çikolata Lekesi Nasıl Çıkar?

Halı üzerinde oluşan çikolata lekelerinin temizliğinde de ilk yapılması gereken lekenin kurumasını beklemektir. Kuruyan lekeyi çıkarmak için, Küçük kapta karbonat, su ve sıvı deterjanı karıştırarak bir bez yardımıyla karışımı leke olan bölgeye ovalama işlemi uygulayabilirsiniz. Ovalama hareketini lekenin merkezinden dışına doğru yaparsanız daha sağlıklı sonuç alabilirsiniz.

Halıdan Kedi, Köpek Evcil Hayvan idrar Kokusu ve Lekesi Nasıl Çıkar?

Evcil hayvanlarınız, tuvalet eğitimi sürecinde evinizin her yerini maalesef tuvalet olarak kullanabilirler. Evcil hayvanınızın tuvalet olarak kullanmasını isteyeceğiniz en son isteyeceğiniz yerlerden biri şüphesiz halılardır. Temizlemesi oldukça zordur ve idrar, dışkı kokusu kalabilir. Lekeleri çıkarmak için öncelikle halıdaki idrar lekesine hızlı müdahale etmelisiniz. Fazla idrarı emmesi için üzerine kâğıt havlu koyabilirsiniz. Mümkün olduğunca fazla idrarı kâğıt havlu yardımıyla temizleyin. Ardında bir sprey şişesine ¼ bardak karbonat,

¼ bardak beyaz sirke ve 1 bardak su ekleyin ve karıştırarak halı üzerindeki lekenin üzerine bolca püskürtün ardında 4-5 dakika bekletin ve bir beyaz yardımıyla lekeyi dağıtmadan dikkatle karışımı silin. Lekenin zorluğuna göre gerekirse işlemi tekrarlayın ve küf oluşumunu önlemek için halının tamamen kurumasını bekleyin.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.