fbpx

Jüt Halılar

Jüt Halı

Jüt Halı Nedir ?

Jüt halılar Jüt adındaki ip kullanılarak üretilen halılardır. Jüt ipi, tamamen doğal malzemeler ile üretildiğinden çevre dostudur. Altın elyaf olarak da tanına jüt, yapısı gereği oldukça sağlam ve kullanışlı ürünler olup hem iç hem dış mekân kullanımına uygundur.

Halınızı doğru bir şekilde temizlediğiniz takdirde uzun yıllar boyunca gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Birçok kişinin, merak ettiği jüt halı nedir sorusunun yanıtını bu içerikte bulabilirsiniz.

Ihlamurgiller familyasında yer alan bir bitkiden yapılan jüt halı, doğal Jüt ipinin farklı teknik ve yöntemlerle sarılarak bir kompozisyon oluşturması, jüt halı nasıl yapılır sorusunun cevabı niteliğindedir.

Jüt Halının Özellikleri Nelerdir?

Jüt halının en önemli özelliklerinden biri, bitkisel malzemelerden üretilip tamamen yapıda doğal olmasıdır. Diğer halı türlerine nazaran daha sağlıklı bir yapıda olan jüt halıları evinizin birçok farklı alanında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Jüt halılar dayanıklı yapısı sayesinde balkon ve verandalarınız içinde oldukça iyi bir seçip olacaktır.

Jüt Nasıl Temizlenir?
Jüt halı yıkanır mı sorusunun yanıtı üretim çeşidine göre değişiklik gösterir. Makine üretimi birçok jüt halı çamaşır makinesinde yıkanabilir özelliktedir. Ancak Elde dokunan jüt halılar çamaşır makinesinde yıkamaya kesinlikle uygun değildir.

Örneğin halı üzerine sıvı döküldüğü durumlarda kalın bir peçete yardımıyla yüzeye tampon hareketler uygulayıp dökülen sıvının yayılmasını önleyebilirsiniz. Sert ve fazla dokulu bezler kullanmak halı üzerinde fazla ovalamak çitilemek gibi hareketlerde bulunmak, halınızın deforme olmasına ya da iplerin sökülmesine sebep olabilir.

Jüt halı temizliğinde halıyı silkeleyebilir ya da süpürgede fırçasız bir başlık kullanarak süpürebilirsiniz. Zorlu lekelerde ağır kimyasallar ile temizlemek yerine profesyonel halı yıkama firmalarından destek alarak, halınızı ilk günkü gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Potamia İle Mutluluğa Ayak Basın!

Ücretsiz Kargo
Tüm ürünlerimizde ücretsiz kargo fırsatı sizi bekliyor. Potamia kalitesini hissetmek için hemen alışverişe başlayın.
İade Kolaylığı
Memnuniyetiniz bizim için çok önemli. Tüm ürünlerimizde koşul ve şart olmaksızın iade garantisini sunuyoruz.
Hızlı Teslimat
Siparişlerinizi en hassas şekilde size ulaştırırken hızdan ödün vermiyoruz. 1-3 iş günü içerisinde teslim ediyoruz.
%100 Müşteri Odaklılık

Tüm soru ve önerileriniz için hafta içi ve Cumartesi 09:00 – 17:30 arasında +90 537 972 15 41‘den bize ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA