sadsad x
asdasd

Robot süpürge ile halı temizlenir mi?

24 Ağustos 2022
Robot süpürge ile halı temizlenir mi?

Robot süpürgeler, halıyı ana fırçası yardımıyla temizler. Robot halıya çıktıktan sonra ana temizleme fırçası ile tozlarıtoplar ve vakumlayarak haznesine çeker. Robot süpürgelerde klasik standart tipteki süpürgelerdeki gibi hortum kullanılmadığı için vakum etkisi aslında en küçük parçaları bile çekecek kadar güçlüdür. Ancak bazı modeller yeni halılarınızda ilk kullanımda sorun yaşatabilir. Özellikle koyu renkli halılar, robot süpürgede algılama sorunlarına yol açabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda süpürgenizin yazılım arayüzünü kullanarak robotunuzun bazı sensörlerinin çalışma durumunu değiştirebilirsiniz.

Robot süpüreninizin zorlanmandan temizleyebileceği halı modellerini incelemek için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

https://www.potamia.com/arama?q=dream

Robot Süpürgeler Halılara Çıkabiliyor mu?

Robot süpürgelerin performansları modellerine göre değişkenlik gösteren bir durumdur ancak genel olarakişlevlerini kullanıcı beklentilerine uygun olarak yerine getirebilmeleri için hem sert zeminde hem de halı üzerinde ilerleyebilecek şekilde tasarlanırlar. Evin genel zeminini tarayıp algılayan sensörler evin içindeki rotasını takip ederek ilerlerken halı ile karşılaştığında yüksekliği ölçer eğer halınızın yüksekliği 3-4 cm geçmiyorsa süpürme işlemine devam eder. Ancak halı daha yüksekse halının çevresinden dolaşarak sert zeminde ilerlemeyi sürdürür.

Robot Süpürge ile Püsküllü ve Saçaklı Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Robot süpürge kullanmak isteyenlerin aklına en fazla takılan konulardan biri de püsküllü ve saçaklı halıların temizliğidir. Halının saçaklarının uzunluğuna bağlı olarak robot süpürgelerin altında bulunan fırça sistemi halı saçaklarını püsküllerini aslında algılayabilirler.

Ancak ince ve hafif olan püsküllü saçaklı halılar robot süpürgenin rulo fırçası için bir sorun yaratabiliyor. Püsküllü halılarınızda da püsküllerin uzunluğu 5 cm’i geçtiğinde genelde maalesef robot süpürge püsküllere takılacak ve doğru çalışmayacaktır.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.